Małopolski Szlak Owocowy

Ideę Styryjskiej Drogi Jabłkowej zaczęto realizować w 1986 roku. Wtedy 40 sadowników założyło stowarzyszenie. Dzisiaj liczy ono 313 sadowników. Powołali oni do życia Muzeum Jabłka, wzbogacili ofertę o "Szlak Miodowy" czyli dwugodzinną wędrówkę po pasiekach i organizują święto jabłek połączone z degustacją trunków alkoholowych wyprodukowanych na bazie jabłek

Małopolski Szlak Owocowy przebiega przez siedem Gmin województwa małopolskiego.

Na szlaku znajduje się ponad 150 obiektów, przede wszystkim gospodarstwa sadownicze. Owoce Małopolskiego Szlaku Owocowego to: Jabłka, śliwy, truskawki, borówki, gruszki, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie.

Ktokolwiek zawita do Gminy Gdów będzie mógł odwiedzić gospodarstwa sadownicze uczestniczące w MSO.

Na terenie Gdowa znajduje się duża tablica główna umieszczona w centrum Gdowa, która zawiera informację o rozmieszczeniu gospodarstw uczestniczących w MSO na terenie Naszej Gminy. Same obiekty oznakowane są tabliczkami Małopolskiego Szlaku Owocowego.

Szlak prowadzi specjalnie oznakowanymi odcinkami dróg, gromadzi gospodarstwa, w których można dokonać degustacji i zakupu owoców, innych produktów pochodzenia lokalnego oraz zapoznać się z technologią produkcji owoców w danym gospodarstwie.

Udział Gminy Gdów w Małopolskim Szlaku Owocowym pozwala na:

  • ochronę i kultywowanie dziedzictwa obszaru Gminy Gdów z zakresu sadownictwa
  • poprawę stanu środowiska naturalnego oraz wzrost atrakcyjności turystycznej regionu.

 

Zachęcamy turystów i konsumentów do odwiedzania owocowych zagród, podpatrywania pracy sadowników, uczestnictwa w wystawach i festynach.

 

Kontakt z CharmingPlace

Dane kontaktowe